Заев: Продолжуваме по правиот пат, градиме општество за сите

Доаѓам од настан каде се зборуваше за прогресивниот свет, солидарноста, помагањето, развојот и подобрување на животниот стандард. Чест ми е што станавме дел од Прогресивната Алијанса, која се бори за чоевековите права, за еднаквоста, за спористваување на радикализмот, а токму тоа ние го правиме и дома, порача претседателот Зоран Заев на граѓанската трибина во Велес.

Од Велес, од центарот на Македонија кој секогаш ги спојувал истокот со западот, со северот и југот ја испраќаме пораката дека продолжуваме по вистинскиот, правиот пат.  Изразот за почит кон мене и кон оваа влада е почит кон нашиот народ. Затоа, да останеме на правиот пат, тоа е патот којшто не носи напред. Нашата држава е мултиетничка, но сите сме еднакви затоа ја градиме како едно општество за сите и тоа ќе продолжиме да го правиме затоа што силно веруваме во него, истакна претседателот Заев.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.11.2019 - 14:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега