Утре облачно ветровито и постудено време

Времето утре во Македонија ќе биде сончево. Претпладне ќе има мала до умерена облачност. И утре ќе дува умерен долж Повардарието засилен северен ветер.

Утринската температура ќе се движи од два до 10, а дневната од 10 до 17 степени.

Во Скопје претежно сончево, ветровито и постудено.

Утринската температура ќе се спушти до пет, а дневната ќе се искачи до 13 степени.

 

 

02.10.2013 - 16:38

најчитано сега