Надвор лето - одморете се и уживајте

 Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со слаб ветер од променлив правец. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми.

Температурата од 21 до 31 степен.

Во Скопје ќе биде сончево и топло со слаб ветер од променлив правец.

Температурата до 28 степени.

29.09.2013 - 10:07

најчитано сега