Љубовникот и го киднапирал малолетниот син - битолчанка преживеала вистински хорор

Битолчанка преживеала вистински хорор кога 26-годишниот Е.Џ. и неговиот 62-годишен татко А.Џ. и го киднапирале синчето.

Таткото и синот од Битола физички ја нападнале М.А. која била во вонбрачна зедница со Е.Џ., а потоа насилно го зеле нејзиниот малолетен син и заминале.

Полицијата била известена за случајот, при што го пронашла малолетникот и го вратила кај мајката.

Двајцата битолчани ќе си заработат соодветна кривична пријава.

27.09.2013 - 12:28
Фото: 
Сител

најчитано сега