Јованка Броз итно пренесена во болница

Српските медиуми денеска јавуваат дека е влошена здравствената состојба на вдовицата на Јосип Броз Тито, Јованка Броз.

Како што пренесува Б92, во  здравствената установа  каде е сместена Јованка, не сакале да даваат информации за нејзината состојба.

Инаку, пред еден месец вдовицата на Тито беше итно хоспитализирана при што лекарите и открија рак на градите.

 

26.09.2013 - 14:48
Фото: 
точка

најчитано сега