Претседателот Иванов Велигден ќе го дочека во манастирот „Свети Јован Крстител“

Вечерва претседателот на Република Македонија, Ѓорѓе Иванов, ќе присуствува на Свечената Воскресна литургија што ќе се одржи во Бигорскиот манастир „Свети Јован Крстител“ по повод големиот христијански празник Велигден.

најчитано сега