Пред еден час откажало срцето на Дуле

Пред еден час откажало срцето на Душан Љубисавлевиќ, дознава Press24 од болнички извори. Тој околу пладне починал на Ургентниот центар во Скопје на Клиниката за Токсикологија.  На клиниката бил примен во саботата во исклучително тешка  состојба со покачена температура

23.09.2013 - 13:13

најчитано сега