Веднаш реагирајте: Кога компјутерот ви ги испраќа овие пораки, вашите податоци се во опасност

Сурфањето на интернет не е секогаш безбедно, а дека вашиот компјутер или податоци се во опасност ќе ве известат алармантни пораки кои ќе се појават. Ова се само некои од предупредувањата кои не треба да ги игнорирате.

Оваа страница содржи злонамерен софтвер или This site ahead contains mailware

Благодарејќи на Хром алатката за сигурно пребарување оваа порака јасно ќе ви даде до знаење дека наместо да продолжите со посетатат на страната која сте ја кликнале треба да ја затворите и да побарате информации на друго место.

Постои проблем со сертификатот за сигурност на оваа веб страница или There is a problem with this websites security certificate

Ако истекол сигурностиот сертификат ќе ви се појави порака со оваа содржина. Веб локациите кои бараат сигурносна пријава се друштвените мрежи и оние за онлајн банкарство и купување.

Вклучете ја заштитата од вируси или Turn on virus protection

Ако сте го виделе ова известување, веднаш покренете антивирус, бидејќи е изгасен. Понекогаш тоа се случува случајно.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

09.06.2018 - 14:52

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега