Генијална опција која скоро никој не ја знае - секој ден користите Вибер, но ова не го забележувате

Вибер е една од најпопуларните апликации и секојдневно ја користат над атотина милиони луѓе. Но, покрај тоа и понатаму постојат можности кои се релативно непознати за онлајн заедницата.

Сигурно многумина не знаат за можноста пораките да бидат сокриени. Доколку се сомневате дека некој повремено ви го зема телефонот без дозвола, можете едноставно да се заштитите.

Кога ќе ви стигне порака постои опција скриен чат, имате информација дека сте добиле порака, но нејзината содржина не се појавува на екранот сѐ додека не го побарате скриениот чат во вашата листа на контакти и не го искуцате ПИН-от.

Погледнете на видеото повеќе детали:

 

 

 

05.06.2018 - 15:29

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега