Строс Кан - нов советник на српската Влада

Како што пренесуваат француските медиуми  поранешниот прв човек на ММФ, Домик Строс Кан прифати да биде советник на српската влада во областа на финансииите.

Тој кон крајот на јули оваа година, изјави за медиумите дека политиката за него е минато и дека сега размислува да се посвети на неговите нови работни задачи – советник.

 Повиќувајки се на изјавите на српскиот зам еник премиер Александар Вучиќ Доминик Строс Кан  се очекува да пристигне во Белград во текот на идната недела.

13.09.2013 - 14:55
Фото: 
Сител

најчитано сега