Нова супер опција за корисниците на Телеком

Македонски Телеком на своите Smart и Magenta 1 корисници  им нуди нова опција VIDEO со која неограничено ќе можaт да гледаат видео содржини од Youtube, Netflix, HBO GO и MaxTV GO на својот смартфон, без притоа да трошат од мобилниот интернет вклучен во претплатата.

Опцијата Video е за сите оние кои не можат да се разделат од најновите хитови на  Youtube каналите на светските музички ѕвезди, оние кои сакаат да ги следат најгледаните ТВ серии на Netflix и HBO GO, како и сите оние кои сакаат да се информираат преку содржините на MaxTV GО.

За да можете да ги гледате содржините на Netflix, HBO GO и MaxTV GO потребно е да сте регистриран корисник на овие стриминг сервиси. Услугата не го троши мобилниот инернет вклучен во пакетот, но потребно е да имате мобилен интернет таа за да може да функционира.

За оваа опција не ви се потребни инсталации и ажурирања на смартфонот, зашто функционира без разлика на типот на мобилниот уред или оперативниот систем.

Месечната цена за опција Videо е 99 денари во Smart и Magenta 1 M, додека за корисниците на Smart и Magenta 1 L, опцијата е достапна за 0 денари.

Опцијата Videо се активира со повик кон 122 или во Телеком продавниците.

 

 

 

17.04.2018 - 13:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега