„Браво момци! Честита победа!“ - Груевски горд на македонските кошаркари

Премиерот Никола Груевски на социјалната мрежа Фејсбук им ја честиташе синоќешната победа на македонските кошаркари над Србија со 89:75.

- „Браво момци! Честита победа!“ - напиша македонскиот премиер кој синоќа и пред натпреварот им даде поддршка на македонските кошаркари.

- „Напред момци, Македонија секогаш ќе биде со вас! Благодарни секогаш!“, вели македонскиот премиер во поддршката до македонските кошаркари.

Дефинитивно со синоќешниот натпревар кошаркарите ја оправдаа довербата на македонскиот народ.

07.09.2013 - 10:30

најчитано сега