ФОТО: Од четвртокот нема ни трага ни глас - сте го виделе ли некаде овој скопјанец?

 

80 годишниот скопјанец Крстев Крсте исчезнал во четвртокот наутро. Тој последен пат бил виден во Автокоманда, облечен во окер панталони и бела кошула, објавува Канал 5.

Скопјанецот има дијабетес и од четвртокот на ја примил потребната терапија. Неговото семејство ги моли граѓаните да пријават доколку имаат некаква информација на телефонот 075 208 133.

 

01.09.2013 - 10:50

најчитано сега