Политичка партија обвинува: На гласачите во Чаир им се одземени документи за идентификација

Една од политичките партии тврди дека има докази дека на гласачи од избирачкото место 2901 во Чаир каде денеска има прегласување им се одземени документи за лична идентификација на граѓани.

Наведуваат дека група насилници им врши притисок на граѓаните од оваа област за да не излезат на гласање.

 

 

 

12.11.2017 - 18:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега