Јанчев: Ја водев најтешката битка во мојот живот- се што ветив за Кавадарци ќе исполнам

Кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на Кавадарци, Митко Јанчев, ги освои изборите со 1642 гласови пресност пред противкандидатот Бетиани Китев од СДСМ, кој втор пат губи на локални избори во Кавадарци.

Јанчев истакна дека ја водел најтешката битка во животот, им благодари на сограѓаните и поддржувачите и им вети дека Кавадарци ќе стане убаво место за живеење.

 

 

 

30.10.2017 - 17:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега