До 13 часот гласале 24,38%, ова е излезноста во сите општини

Излезноста до 13 часот на денешното гласање за вториот круг од локалните избори е 24,38%.

Портпаролката на ДИК, Љупка Гугчевска, на прес-конференција соопшти дека излезноста до 13 часот од обработени 99,8 проценти на ниво на Република Македонија изнесува 24, 38 проценти. Најголема излезност има во Демир Капија со 48,97 %, а најмала во Јагуновце од 12,77%.

 

Капија со 48,97 %, а најмала во Јагуновце од 12,77%.

 

 

 

 

 

 

29.10.2017 - 14:25

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега