ФОТО: Македонската Адријана Лима е новата Мис на Македонија

Вчера вечерта се одржа изборот за „Мис на Македонија“. Со круната се закити 21 годишната кичевчанка Кристина Спасеновска. Некои коментари велат дека младата Кристина личи на Адријана Лима. Што мислите вие?

23.08.2013 - 13:21
Фото: 
курир

најчитано сега