Гол во 96 минута го оставил без половина милион евра

Крис Марфи останал покус за 425,250 фунти откако за еден гол постигнат во 96 минута, му го уништило спортското ливче за кое вложил 25 фунти. Тој типувал на тоа дека Манчестер Јунајтед ќе ја освои титулата во Премиер Лигата. Потоа Кардиф Сити ќе го освои Чемпиошип, Џилингем ќе ја освои Лига 2 и Менсфилд Таун дека ќе ја освои лигата Конференција. Му остал само уште да го погоди дуелот меѓу Борнмут и Донкастер, за титулата Лига 1. Марфи типувал на Борнмут. Борнмут во последното коло влегол со еден бод предност пред второпласираниот Донкастер, кој одиграл само 0:0 на гостувањето против Транмере. Борнмут со погодокот во 96 минута на Крис Марфи се пласираше во повисокит ранг на натпреварувања, оставајќи го Крис Марфи покус за 425,250 фунти. 

најчитано сега