И утре претпладне сонце попладне дожд

Претпладне времето ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне нестабилно со локален пороен дожд и грмежи, особено во западните делови. Ќе дува слаб до умерен, а во северните делови на моменти и засилен северен ветер.

Температурата од 24 до 37 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Температурата ќе достигне до 34 степени. 

16:21

најчитано сега