ВИДЕО: Снимена ајкула која се пораѓа на плажа

Посителите на плажата во Флорида беа сведоцви на еден несекојдневен настан.

Рибар извлече на плажата ајкула долга околу еден и пол метар, која по неколку секунди на суво, се породи и донесе на свет неколку мали ајкули.

Иако спасувачите подоцна пробале да помогнат и да ја вратат во морето , таа едноставно се враќала на брегот. 

Погледнете како изгледа пораѓање на ајкула...

13:04

најчитано сега