"Сакам да станам убиец" - дете си го убило целото семејство

 

Тринаесетгодишно момче од Бразил го остави светот без зборови кога изјави дека сака да биде убиец! Малото момче приредило вистински хорор кога си го убило семејството, бабата и тетката. 

Полицијата претпоставува дека детето ги убило своите најблиски во неделата.

- Ми реце дека сака да стане убиец. Планирал да си ги убие родителите навечер за никој да не го забележи. Потоа сакал со нивниот автомобил да побегне од местото на злосторството, и да се сокрие за да не го фати полицијата, вели полицијата по разговорот со Бразилецот.

ФОТО: Он.нет

 

11:21

најчитано сега