Амбасада на САД: Одговорите се испратени

По вчерашната изјава на конгременот Адерхолт од амбасадата на САД во Скопје посочуваат дека одговорите до сите конгресмени поединечно се испратени на 6ти февруари.

Од амбасадата и тогаш посочија дека ќе соработуваат со конгресмените за да одговорат на сите нивни прашања.

И амбасадорот Бејли во вчера посочи дека одговорите се испратени.

 

 

 

19.02.2017 - 10:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега