Тројца Холанѓани се испотепале во Скопје

Утрово во полициската станица во Кисела Вода биле приведени тројца холандски државјани.

Се работи за 18-годишниот Х.К., 47-годишниот Х.М. и  26-годишниот Х.М. кои се испотепале на улицата „Рељо Шестокрило“.

Се превземаат мерки за расветлување на случајот.

ФОТО: Вис.мк

12:51

најчитано сега