Утре ќе се освежиме со дожд

Времето утре ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи.

Температурата ќе се движи од 24 до 35 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи.

Температурата ќе достигне до 34 степени.

16:20

најчитано сега