Милан и Арсенал со тешки противници за квалификациите во ЛШ

Во Нион денеска беа одредени двојките од последната рунда на квалификации за учество во Лигата на шампиони. 

Милан ќе биде на тешки маки против холандскиот ПСВ Ајндховен додека Арсенал ќе ги измери силите со турскиот Фенербахче.

Марибор на Агим Ибраими ќе игра против Плзен, додека Стеауа на Даниел Георгиевски ќе ги одмери силите со Легија Варшава.

Динамо Загреб - Австрија Виена

Лудогорец - Базел

Плзен - Марибор

Шахтјор Караганди - Селтик

Стеауа - Легија

Лион - Реал Сосиедад

Шалке - Металист

Пакош Фереира - Зенит

ПСВ - Милан

Фенербахче - Арсенал

најчитано сега