Драма во Босна: Со пушка пукал во бремената сопруга

Вистински хорор ја потресе јавноста во Босна. 37-годишен Босанец пукал кон својата сопруга која е во осмиот месец од бременоста, пренесе кафе.ба.

На полицијата и било пријавено дека жената сама се ранила, но подоцна полицајците откриле дека грозоморното дело го направил сопругот. 

Жената била веднаш хоспитализирана во болница во Бања Лука, а се здобила со прострелна рака во пределот на едната дланка и надлактицата. За жал, повредено е и детето.

Босанецот заврши зад решетки.

Сеуште не се познати мотивите за делото кое го направил.

 

11:42

најчитано сега