Положување на цвеќе на споменикот на загинатите бранители од 2001 година

Од Општината Ѓорче Петров информираат дека утре во Волково ќе се положи цвеќе на споменикот на загинатите бранители од 2001 година. Чествувањето ќе започне 8:30 часот.

Според најавите, на церемонијата ќе присуствува и скопскиот градоначалник Коце Трајановски, преставници од Сообранието, Јохан Тарчуловски со делегација од здружението на бранителите и преставници од Министерството за одбрана и АРМ.

ФОТО: Нова Македонија

најчитано сега