Им се заканиле со пиштол и земале 200.000 денари - ограбена бензинска пумпа во Скопје

Утрово околу 5 часот во населбата Влае била ограбена бензиската пумпа „Макпетрол“.

Грабежот се случил кога  две вооружени лица со закана од вработените успеале да одземат околу 200.000 денари и мобилни телефони.

Полицијата работи на расветлување на случајот.   

11:35

најчитано сега