Вооружена пресметка меѓу две семејства во Кондово - едно лице го загуби животот

Вчера доцна попладне во скопксото село Кондово се случила вооружена пресметка, јави порталот Алмакос.

Најверојатно престрелката се случила помеѓу две семејства од селото, при што едно лице го загубило животот, додека друго е тешко повредено.

Тешко ранетиот е пренесен во болница.

Полицијата работи на расветлување на случајот.

ФОТО: Дневник

10:03

најчитано сега