ВИДЕО: Гвардиола му удри шлаканица на Алкантара!

Гвардиола е дефинитивно лош губитник. Незадоволството по неуспехот на Баерн, кој минатата сезона освои „тројна круна“ толку го налути Гвардиола што тој  при еден „жесток“ разговор со своите избраници во 77-та минута од мечот, му „врза“ една шлаканица на сонародникот Тиаго Алкантара.

најчитано сега