"Силви бенд" вечерва ќе ги забавува жителите на Кисела Вода

 На сцената на амфитеатарот на верско-рекреативниот центар „Три круши” во рамки на овогодинешното културно лето вечер во 21 часот концерт ќе одржат Силви бенд.

На сцената на амфитеатарот на верско-рекреативниот центар „Три круши” синоќа пред околу 1.000 посетители, концерт одржа пејачот Миле Кузмановски.

Утревечер, пак, во рамки на свеченото отворање на Паркот на бранителите во нас. Драчево, со почеток во 20:30 часот, настап ќе имаат Митан Проект и Андријана Јаневска. 

FOTO> Цоолтура

најчитано сега