ВИДЕО: Погледнете ја најновата мајсторија на Горан Пандев

Италијанскиот вице првак Наполи одигра пријателски натпревар со вторилигашот Карпи, и победи со 3-0. Напиот интернационалец Горан Пандев го постигна првиот погодок, уште во 9тата минута. Најскапото засилување за Наполи, Гонзало Игауаин го следеше мечоѕ од трибините.

26.07.2013 - 22:40

најчитано сега