Шеќеринска ќе го поддржи Заев за претседател

 

Радмила Шеќеринска ќе го поддржи Зоран Заев во намерата да го замени актуелниот лидер на СДСМ Бранко Црвенковски во најголемата канцеларија на Бихаќка.

Во изјава за порталот Бриф, Шеќеринска вели дека Заев е успешен кандидат кој ќе го победи режимот.

Претходно и Зоран Заев потврди дека влегува во трката на 2ри јуни откако вчера Црвенковски го официјализираше повлекувањето на Централен Одбор.

најчитано сега