Даштевски: Секогаш кога ќе биде потребно, народот ќе се собере во двојно поглем број за да ја заштити татковината од предавниците и платениците

Заменик претседателката на СДСМ во медиумите позната по повеќе „бомбона“ бизниси во минатото (што асоцираат на нешто друго) ставила слика од вчерашниот протест на која се носени вработените од јавни претпријатија во Куманово и Струмица, како и на хулиганите и платениците од Сорос, пишува на својот ФБ профил активистот на ГДОМ Александар Даштевски.

-Евидентно е дека се работи за оптичка илузија и на сликата на која се шарените, каде што одблиску се фатени неколку илјади луѓе во тесен простор и на сликата каде исто протестираат неколку илјади луѓе кои се фатени на фотографија од кровот на Мавровка. Таа ги нарекува народ тие што кршат, уништуваат и палат, а другите кои не оштетиле ништо и кои се обични граѓани што бараат правда се дрзнува да ги нарече криминалци, со сиот движен и недвижен имот зад неа, кој не се заработува за неколку работни века.

Долу на сликата е дел од народот кој ќе се собере во двојно поголем број за одбрана на татковината од предавниците, квислинзите, петоколонашите и платениците, за да ја заштити и одбрани татковината, секогаш кога ќе биде потребно.

 
 
21.06.2016 - 15:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега