Кривичниот суд пресече: Нови 30 дена притвор за Кежаровски

Денеска на новинарот Кежаровски, Кривичниот суд му одреди уште 30 дена притвор, како на него, така и на сите останати во случајот Ликвидација, пренесе Канал 5.

Според информациите од Канал 5, притворот е продолжен поради опасност од бегство. 

Инаку, во затворот во Шутка, Кежаровски веќе трет ден штрајкува со глад, а од солидарност кон него со глад штрајкува и неговата сопруга.

Извор: Канал 5

ФОТО: Нова Македонија

најчитано сега