Скопје: Пет пати му пукале во нозете

Вчера нешто пред 19 часот во Општата градска болница во Скопје таксист го донел Б.С. кој имал пет прострелни рани во пределот на нозете.

Во момчето било пукано на улицата „Бајрам Шабани“ во Скопје од страна на непознат сторител.

Полицијата превзема мерки за расчистување на случајот.

ФОТО: Нетпрес

најчитано сега