Воз удри старица од Тетово

 

Вчера во 9 часот и 20 минути на железничката станица во Тетово воз удрил во жена од Тетово.

Железничката незгода  се случила кога патнички воз што сообраќа на релација Скопје-Кичево, управуван од 50-годишниот П.Б. од Скопје удрил во 80-годишниот  Хајрије С.

За жал, старицата починала на местото на настанот.

 

најчитано сега