Време: Жешки 35 степени - попладне услови за дожд

Времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има изолирана појава на пороен дожд и грмежи, особено во западните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Температурата од 21 до 35 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Температурата ќе достигне до 32 степени. 

најчитано сега