Несреќа во Виница: Единаесетгодишно девојче играјќи падна од тераса

Вчера Виница ја потресе голема несреќа, кога 11-годишно девојче кое си играло на својата тераса, во еден момент паднало и се здобило со повреди, пренесува Курир.

Малолетничката играјќи на терасата се лизнала и паднала од втор кат. 

Девојчето било веднаш пренесено во болницата во Штип каде е задржано на лекување.

најчитано сега