Груевски на средба со Заоралек

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денес ќе оствари средба со министерот за надворешни работи на Чешката Република Лубомир Заоралек.

Средбата, информираат од владејчката партија, ќе се одржи во временото седиште на ВМРО-ДПМНЕ.

 
 
10.02.2016 - 12:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега