Груевски: Комплетно реновирање на градската библиотека „Браќа Миладиновци“ во Скопје

Градската библиотека „Браќа Миладиновци“ во Скопје комплетно ќе се реновира, најави Никола Груевски.

-Комплетно реновирање на градска библиотека „Браќа Миладиновци“ во Скопје. Се предвидува ставање во употреба и на вториот кат од библиотеката, кој долг период е вон функција, што ќе го зголеми капацитетот за над 200 места. На вториот кат ќе бидат ставени во функција кабини за индивидуално и групно учење, а на располагање ќе биде и просторија со десетина компјутери. Дополнително, ќе се реконструираат и дел од просторите на првиот кат за подобри услови за учење, истакна Груевски.

За оваа намена Градот Скопје инвестира 300.000 евра и започнува со реализација во јануари 2017.

 
 
05.02.2016 - 15:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега