Дојран 'врие' од туристи

Дојран летово е преполн со туристи, јавува Курир.

Од општината се многу задоволни од посетеноста, а најпосетена е градската плажа. Плажата „Партизан” која е на околу еден километар оддалечена од „Градската плажа”, важи за поинтимна и семејна плажа , а двете најнови и најмодерни плажи, изградени од страна на приватни инвеститори се плажата на ЕЛЕМ и Томче Софка.

Исто така годинава на дојранското крајбрежје има и уредени понтонски пристаништа кои се инвестиција од Министерството за транспорт и врски.

ФОТО: Кајгана

најчитано сега