Гркинка си го убила бебето па го ставила во ладилник

Грозоморен настан ја потресе денеска грчката јавност. Жена-монструм од Грција убила бебе, а потоа неговото тело го ставила во ладилник.

Се работи за 30-годишна жена која викендов го убила своето тримесечно синче. Таа два пати го удрила по главата па го ставила во креветче. Детето од тешките повреди починало наредниот ден. 

Мајката испаничена го ставила мртвото тело на своето тримесечно синче во ладилник.

Оваа жена-монструм има уште две деца кои сега се во рацете на социјалните служби.

ФОТО: Телма

 

 

најчитано сега