Пламени јазици проголтаа штала во прилепско

Вчера попладне избувнал пожар во помошна просторија во двор во прилепско Долнени.

Според првичните и неофицијални информации, пожарот во дворот од семејната куќа на И.С. (35), го предизвикала неисправна инсталација. Пламените јазици проголтаа две телиња, 1500 бали сно и луцерка.

Дополнително ќе се истражува причината за несреќата.

најчитано сега