Ја однеле во подрум и безмилосно ја злоупотребиле - монструми силувале млада прилепчанка

28 годишниот кичевчанец Е.К. и 19 годишниот Е.Т. од Елбасан си заработија кривични пријави и 30 дневен притвор, откако силувале 28 годишна прилепчанка со заостанат психички развој.

Од полицијата информираат дека на вечерта на трети овој месец, Е.К. и Е.Т. ја однеле прилепчанката во подрумска просторија од зграда  на улицата „Гоце Делчев“ во Кичево, и таму ја допирале и сексуално се изживувале со неа.

Девојката ја спасил полицаец кој бил во непосредна близина на зградата и го слушнал нејзиниот плач. Двајцата насилници веднаш биле приведени, а прилепчанката била пренесена на преглед во општата болница во Кичево.

Полицијата избршила дополнителни истраги на местото на злосторот. Оттаму информираат дека албанскиот државјанин имал нерегулиран престој во Република Македонија.

најчитано сега