34 степени и дожд - не излегувајте без чадор

Времето ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи.

Температура ќе се движи од 21 до 34 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 32 степени.

најчитано сега