ВИДЕО: Левандовски сам го понижи Реал Мадрид - погледнете ги сите 5 голови

Втор шпански гигант во два дена практично прегазен од германски тим. Сликата од вчера на Алианц Арена, денеска се повтори на мечот меѓу Борусија Дортмунд и Реал Мадрид кој милионерите го добија со 4:1. Сите голови ги постигна Пољакот Левандовски

  

најчитано сега