Месиќ: Не сум примал мито!

Поранешниот претседател на Хрватска Стјепан Месиќ вчера изјави дека не примал мито.

-  Не сум примил мито. Тоа се шпекулации и обид да се наруши мојот углед. Тоа нема никаква врска, изјави Месиќ кој е обвинет за аферата Патриа.

ФОТО: Сител

 

најчитано сега