ВИДЕО: На тој 24 април 1991 - Ѕвезда го помина Баерн во ЛШ

 

Црвена Ѕвезда обезбеди пласман во финалето од Лигата на шампионите (тогашен Куп на шампионите) откако успеа на Маракана да одигра 2:2. Потоа, Црвена Ѕвезда стана и европски шампион

најчитано сега