ВИДЕО: Поради оваа песна 16.000 муслимани бараат тужба против Јелена Карлеуша

Контроверзната српска пејачка Јелена Карлеуша од ден на ден се повеќе ја шокира јавноста. Овојпат таа ги налути муслиманите бидејќи во својата песна Длабоко ранета употребила делови од Куранот, а познато е дека тоа е забрането.

На Фејсбук се појави страница на која се покрена иницијатива за Јелена Карлеуша да биде тужена за тоа што употребила делови од Куранот во своја песна, а кон групата се приклучени 16.000 лица.

Ова е песната која ја крена муслиманската јавност на нозе...

најчитано сега